Alçıpan Asma Tavan

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dekorer Alçıpan asma tavan mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece [asma tavan] kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.Normal alçı levha,suya ve neme dayanıklı yeşil alçı levha ve yangına dayanıklı kırmızı alçı levhalar uygulanabilir.

Mevcut tavanın altına istediğiniz dekoru vererek gerekli asma tavan malzemeleri kullanılarak yeniden bir tavan yapmaya asma tavan denir. Yapılan asma tavan kimi zaman dekoratif amaçlı, kimi zamanda tavandan geçen boruları, kabloları, tesisatları ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacı ile yapılır. Yapılan asma tavanlar istenildiğinde ısı yalımı olarak da yapılır. Asma tavan ile beton tavan arasına izocam, taşyünü, strafor köpük gibi ısı yalıtım malzemelerinin yardımı ile ısı yalıtımı sağlanır.

alcipan-asma-tavan15.jpgalcipan-asma-tavan7.jpgalcipan-asma-tavan13.jpgalcipan-asma-tavan8.jpgalcipan-asma-tavan10.JPGalcipan-asma-tavan.JPGalcipan-asma-tavan5.jpgalcipan-asma-tavan11.jpgalcipan-asma-tavan9.jpgalcipan-asma-tavan3.jpgalcipan-asma-tavan2.jpgalcipan-asma-tavan14.jpgalcipan-asma-tavan6.jpgalcipan-asma-tavan16.jpgalcipan-asma-tavan12.jpgalcipan-asma-tavan4.jpg


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1558403
62 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top