Alçıpan Tavan

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Alçıpan asma tavan alanında günümüzde pratik ve hızlı çözüm seçenekleri olan bir malzemedir. Alçıpan iç mekanlarda hızlı çözüm üreten iç bölmelerde ve asma tavan sistemlerinde uygulanan bir alçıpan bölme duvar ve tavan sistemleridir. Uygulama detayları sunumu alçıpan uygulama yaparken nelere dikkat etmeli ; örneğin bölme duvar sistemlerinde bir profilden bir profile minimum 60 cm aralıklarla profillerin uygulanması, daha sonra alçıpan her 2 dikey kısımlarından minimum 3cm gönye sistemi maketle kesilmesi ve daha sonra alçıpanları boşluk bırakılmadan montaj yapılması. Modern ev dekorasyonlarında sıkla karşılaştığımız tavan dekorasyon örnekleri gerçekten hayranlık uyandırıcı,evlerinde her detaya özen gösterenler için tavan dekorasyonu gerçekten önemli bir yere sahiptir.Çoğu evde kolay kolay rastlamadığımız bir detay aslında,genelde düz tavanlarla karşılaşıyoruz.Son yıllarda giderek artan bir talep var tavan dekorasyonuna özellikle salon tavan modelleri çok ilgi görüyor. Ev dekorasyonu gerçekten zorlu ve sabır isteyen bir süreçtir ve evinizin her köşesi güzel görünsün istiyorsanız gerçektende hatırı sayılır bir ücret ödemek zorunda kalırsınız. Asma tavanlar ortam ile tavan arasında bir perde oluşturur. Oluşacak nemli ortamlar ile yaşam mahallini izole edebilir.

Tavanda bir bütünlük sağlayarak hava akışını düzenli kılar ve durgun hava (kötü - bayat hava) oluşumunu engeller.  Ülkemizde asma tavan genellikle kötü görüntülerin gizlenmesi, daha modern ve ıık mekanlar oluşturulması maksadı ile kullanılmaktadır. Oysa Avrupa ülkelerinde asma tavan en az bunlar kadar daha önemli bir işleve sahiptir. Asma tavanlar ortam ile tavan arasında bir perde oluşturur. Oluşacak nemli ortamlar ile yaşam mahallini izole edebilir. Tavanda bir bütünlük sağlayarak hava akışını düzenli kılar ve durgun hava (kötü - bayat hava) oluşumunu engeller. 

alcipan-tavan15.jpgalcipan-tavan5.jpgalcipan-tavan17.jpgalcipan-tavan4.jpgalcipan-tavan5.pngalcipan-tavan16.jpgalcipan-tavan15.pngalcipan-tavan6.jpgalcipan-tavan14.jpgalcipan-tavan13.jpgalcipan-tavan3.jpgalcipan-tavan9.jpgalcipan-tavan8.jpgalcipan-tavan7.jpgalcipan-tavan.jpgalcipan-tavan2.jpgalcipan-tavan18.jpgalcipan-tavan12.jpgalcipan-tavan10.jpgalcipan-tavan11.jpg


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1558384
39 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top