Asma Tavan Aydınlatma

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Asma tavan sisteminde ise, beklentiler, daha farklıdır.Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla. Modüler Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir. Alçıpan asma tavan mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim.

Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Alçıpan Asma Tavan :Bir mekanın algılanmasında Alçıpan tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür. 

asma-tavan-aydinlatma4.jpgasma-tavan-aydinlatma9.jpgasma-tavan-aydinlatma7.jpgasma-tavan-aydinlatma3.jpgasma-tavan-aydinlatma8.jpgasma-tavan-aydinlatma2.jpgasma-tavan-aydinlatma10.pngasma-tavan-aydinlatma5.jpgasma-tavan-aydinlatma13.jpgasma-tavan-aydinlatma.gifasma-tavan-aydinlatma14.jpgasma-tavan-aydinlatma12.jpgasma-tavan-aydinlatma11.jpgasma-tavan-aydinlatma6.jpg


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1559249
86 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top