Çatı Arası Daire

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Çatı katı evler küçük aileler ve tek başına yaşayanlar için ideal yaşam alanları oluştururlar. Çatı katı daire dekorasyonunuzu yaparken her ev dekorasyonunda olduğu gibi hangi alanı ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bazı çatı arası dairelerde tek alanda stüdyo daire izlenimi oluşurken bazı çatı katları odalara ayrılmış olabilir. Çatı katı dairelerin bazı dezavantajları da bulunuyor. Binanın en üstünde olduğu için ısıtma ve soğutma ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Yalıtım özellikle kış ayları için mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dezavantajları çözdüğünüzde size harika bir çatı katı daire kalacaktır. Çatı katı daireleri olabileceği gibi evinizin üstündeki çatı arasında bir alan oluşturarak genç odasını, yatak odasını ya da oturma alanını buraya taşıyabilirsiniz. Özellikle kalabalık ailenizden uzaklaşmak için bir kaçış odası oluşturabilirsiniz. Çalışma odası veya spor salonu gibi de değerlendirilen örnekleri de vardır. Yazımızda yer verdiğimiz örnekler bir daire olarak tasarlanmış genelde tek alanda kullanımı olan büyük çatı arası daireler içermektedir. Çatı katı dairelerde gün ışığının yönetilmesi çok önemlidir. Güneşin geldiği yönlere göre pencere konumlarının ayarlanması ve aydınlatmaların doğru kullanılması önem taşır. Küçükken bayılırdık tavan arası odalara. Hep hayal ederdik ablamla keşke bizim de çatı katında bir odamız olsa diye. Ama Türkiye’de şehir şartlarında bu pek de mümkün olmuyor. Ama yine de görüyorum ki apartman dairesi olsa bile dahi tavan arası odaları olan bir çok ev var. İşte onlar için harika tavan arası odaları dekorasyonu. Villaların & Binaların çoğunda çatıkatı bulunmaktadır.Villaları olanlar için bu katlarını boşa harcamamalarını söyleyebiliriz. çünkü ardiye şeklinde değilde daha güzel modern bir şekilde kullanmalarını tercih etsinler. 

Çatı katı evler kullanımı zor gibi görün sede yaşam alanında sıcaklığı ve sevimliliği seçeneklerin ilk tercih sebebi olurlar. Çatı katları yer olarak biraz sıkıntılı yerlerdir. Kışın yağmurdan yazın sıcaktan korumak için iyi şekilde izole etmek gerekir. Çatı katı dekorasyonun yaparken öncelikle cephenin ve çatının izolasyonundan başlamalısınız. Eğer merkezi ısınma sistemine sahip bir yerde oturuyorsanız ısı ara katlara göre ayarlandığından çatı katınızı korunaklı bir hale getirmelisiniz. Çatı katınıza eşya alırken orta alana göre ve küçük ama kullanışlı mobilya modellerini tercih etmelisiniz. Boş alanları farklı amaçlar için değerlendirebilirsiniz. oş köşler veya varsa merdiven altlarını eşyalarınızı ve ayakkabılarınızı koyabileceğiniz dolaplar yaptırabilirsiniz. Çatı yapımı veya çatı yükseltme işimi yaptırmanız gerekiyor. Çatı Katı Yaşam Alanı Yapımı. Çatı Fiyatları hakkında bilgimi almak istiyorsunuz...? Çatı Aktarma ve Çatı tadilat ' ve tüm çatı işlerinde hizmetinizdeyiz.. Çatı, bir binanın en üst yüzeyini örtmek için yapılır. Binayı özellikle suyun meydana getirebileceği hasarlara karşı korur. Çoğu ülkede, çatının birincil kullanım amacı, yağmura binaları yağmura karşı korumaktır. Binanın yapısına bağlı olarak, çatı ayrıca sıcağa karşı, güneş ışığına karşı, soğuğa karşı ve rüzgara karşı da binaları korumak için kullanılabilir. Çatı yapımı veya çatı yükseltme işimi yaptırmanız gerekiyor... Çatınızımı aktaracaksınız.....Çatı Fiyatları hakkında bilgimi almak istiyorsunuz...? Çatı Aktarma ve Çatı tadilat ' ve tüm çatı işlerinde hizmetinizdeyiz. Çatı yapımı ve çatı yükseltme işlerinde kaliteli malzeme ve doğru uygulama yapılmalıdır bu hususlar göz önünde bulundurulmazsa yapılan Çatı Yükseltme Uygulamaları;  Çatı yapımı veya çatı yükseltme işimi yaptırmanız gerekiyor. Çatı Katı Yaşam Alanı Yapımı. Çatı Fiyatları hakkında bilgimi almak istiyorsunuz...? Çatı Aktarma ve Çatı tadilat ' ve tüm çatı işlerinde hizmetinizdeyiz.. Evinizin en Serin yeri Ve En güzel dekor verilicekyeriniz çatınız oldugunu biliyormuydunuz ?Yapmış oldugumuz uygulamalarla çatı arasına daire ve oda tipi lüks ve şık yapılandırma ile sizlere sunuyoruz Özellikle son yıllarda değişen yaşam koşulları evde her alanı en iyi şekilde değerlendirerek kullanmayı öngörüyor. Evinize ekstra bir yaşam alanı eklemek gözünüzü korkutsa da, doğru bir planlama işinizi kolaylaştırabilir. 

cati-arasi-daire17.jpgcati-arasi-daire.jpgcati-arasi-daire4.jpgcati-arasi-daire10.jpgcati-arasi-daire3.jpgcati-arasi-daire12.jpgcati-arasi-daire18.jpgcati-arasi-daire2.jpgcati-arasi-daire14.jpgcati-arasi-daire5.JPGcati-arasi-daire8.jpgcati-arasi-daire11.jpgcati-arasi-daire19.jpgcati-arasi-daire7.jpgcati-arasi-daire15.jpgcati-arasi-daire9.jpgcati-arasi-daire6.jpgcati-arasi-daire16.jpgcati-arasi-daire13.jpg

Evde fazladan bir yaşam alanı oluşturmak için sıkça başvurulan bir seçenek olmasa da son yıllarda dekoratörler çatı arasını depolama alanı yerine bu yönde değerlendirmeye yöneliyorlar. Aslında müstakil evler için oldukça kullanışlı olan bu düzenleme doğru bir planlama ile apartmanların üst katlarına da uygulanabiliyor. Üstelik ev sahipleri böylece evlerinin değerini de artırıyorlar. Planlanmış bir merdiven çıkışı ile sanki ilk günden beri bir odaymış hissini oluşturan çatı arasına en uygun çıkış ana giriş holünden sabit ya da asma merdivenle olabilir. Ancak evin dış görünüşünde kötü ve istenmeyen bir görüntü oluşturacak bir uygulama yapmaya dikkat etmelisiniz. Çatı arası nda oluşturacağınız oda sıcak ve oldukça aydınlık bir mekan olabilir. Ayrıca bu bölüm hiç kuşkusuz evin en izole odalarından bir olacaktır. Bu nedenle keyişi bir ebeveyn yatak odası, ekstra bir oturma odası, özel çalışma odası ya da çocuklarınıza bir oyun odası oluşturabilirsiniz.

Eviniz için en uygun çözüm hangisi?

Elbette her çatı arası çözümünü evinizde uygulayamaya bilirsiniz. Belki tavan yüksekliğiniz yeterli değildir ya da oldukça şekilsiz duvarlar ortaya çıkabilir. Bunun için önceden detaylı bir mimari çalışma yapmanız gerekebilir. Her koşulda harcayacağınız bütçeyi, alanın kullanılabilirlik oranına göre hesap lamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde fazla para harcamanıza rağmen kullanışsız bir alan oluşturabilirsiniz ki bu ugraşınıza değmeyebilir. Çatı arası için temelde dört ana kullanım seçeneği mevcut.

Çatı yapımı, Çatı yükseltme, Çatı tadilatı işleri uzmanlık ve deneyim ister Çatı Yapımında '' En Önemli Unsur İş Güvenliğidir ''

Çatı yapımı ve çatı yükseltme işlerinde yaptıracağınız Çatının Malzeme çeşidine ve Çatı Malzemesinin kalitesine göre alacağınız çatı fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Çatı yapımında statik proje önemlidir ve çatı tadilatı yapılıyorsa mutlaka çatı yalıtımı yapılması gerekir

Çatınızı yükseltme yapacak iseniz çatı izolasyonu Yaptırarak Çatı yalıtımı ile %25 tasarruf Yapabilirsiniz.

 

Çatı yapımı ve çatı yükseltme ayrıca çatı fiyatları hakkında ve Çatı Sistemleri ile ilgili keşif ve Çatı yapımı fiyatıları için bizi arayınız .


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1558381
36 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top