Çatı İzolasyonu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Büyük maliyetler ve emek harcanarak yapılan mekanların hem iç hem de dış yüzeylerinin korunması için belki de en önemli detaydır çatı izolasyonu. Yapıların ilk günkü durumunu muhafaza edebilmesi için, olumsuz hava şartlarından ve dış etkenlerden korunması gerekir. İşte bu aşamada kaliteli çatı izolasyonu devreye girmektedir. Maltepe Dekorasyon / Başaranlar Dekorasyon işinde deneyimli uzman çalışanları ile dayanıklı ve sorunsuz bir çatı yalıtımı için bütün deneyim ve olanaklarını müşterilerinin hizmete sunmaktadır. Çatı yalıtımının en büyük özelliği; yazın sıcaktan ve nemden kışın ise yağmurdan ve soğuktan binayı korumaktır. Çatı İzolasyonu binaların yapılarına göre beton çatı izolasyonu, kiremit çatı izolasyonu ve shingle çatı izolasyonu olarak üç ana başlıkta toplamaktadır. Bu çatılarda kullanılan malzemeler ise: buhar dengeleyici örtüler, buhar bariyerleri, baca dibi yalıtım bantları ve mahya havalandırma bantlarından oluşmaktadır. Çatı örtüsünün yalıtım malzemeleri ise, , anorganik esaslı malzemeler, doğal organik esaslı malzemeler ve suni organik esaslı malzemeler olarak sınıflandırılabilir.

Çatı yapıyı dış etkenlere karşı, rüzgar, yağmur, güneş ışınları gibi birçok etkene karşı koruyan, bir üst yapı sistemidir. Ülkemizin coğrafi özelliklerinde 4 mevsim yaşanması ülkemizde, çatı söktörünü meydana getirmiştir. Her mevsim yağış ve sıcaklık farklılıkları nedeniyle yapınızın dayanıklı, yaşanabilir ve daha uzun ömürlü olabilmesi için çatı bir gereklilik olmuştur.

cati-izolasyonu12.jpgcati-izolasyonu.jpgcati-izolasyonu6.jpgcati-izolasyonu2.jpgcati-izolasyonu10.jpgcati-izolasyonu7.jpgcati-izolasyonu5.jpgcati-izolasyonu9.jpgcati-izolasyonu4.jpgcati-izolasyonu8.jpgcati-izolasyonu11.jpgcati-izolasyonu3.jpg

Çatı fiyatları çatının yapılacağı ham madde ve malzemeye göre farklılık gösterir. Çatı çeşitleri, Ondiline, Kremit, Düz çatı,Membran çatı, Sandwich Çatı, Pergole Çatı,Ahşap Çatı gibi birçok çatı çeşitleri vardır. Çatı fiyatları uygulanacak çatı modeli,alanı ve detaylarına göre değişebilmektedir.Çatıların ana görevleri kar ve rüzgar yüklerini emniyetle taşıyabilmek, yağmur ve kar suları yoluyla yapıya gelen suyu en kısa yoldan oluk, dere ve borulardan zemine vererek uzaklaştırmaktır. Eğimlerine göre çatılar 3 guruba ayrılırlar:

1.Düz çatılar (0-50 arasında eğimi olan çatılar)

2.Orta eğimli çatılar (5-400 arasında eğimli olanlar)

3.Dik çatılar (? 400 eğimli olanlar) Çatılar, yapıların atmosfer tesirleri dediğimiz hava, yağmur, kar, dolu, sıcak ve soğuktan korunmaları için yapılırlar. Bu bakımdan yüzeyleri bu gibi atmosfer tesirlerine ve diğer dış tesirlere karşı koymak gayesi ile örtü malzemeleri ile kaplanır. Çatı örtüsü yağmur ve kar sularını içeriye geçirmeyerek dere ve oluklara nakleden yapı kısmıdır.


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1559216
48 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top