Çatı Katı Modelleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Eskiden depolama alanları olarak kullanılan çatı katları iç mekanlardaki yenilikler ve tasarımla ile oldukça dekoratif mekanlara dönüştü. İlerleyen günlerde sizlerle modern çatı katı dizaynı ile ilgili yazımızı sunmadan önce klasik stile yakın ahşap çatı katı dizaynlarını paylaşıyoruz. Ahşap çatı katının iç alanının düzenlenmesinde, kullanılamayan alanlarda hesap edilmelidir. Çatı katının en görünen yerlerini, orta bölüme göre düzenlemek, insan boyundan yüksek alanlara daha çok yer bırakmanız rahatlığını da beraberinde getirecektir. Bir çoğunda daha sıcak bir görünüm sağlanması açısından lambri uygulanır. Bu durumda, lambri ile çatı arasında kalan bölümde hangi tür malzemenin kullanıldığını anlamanız biraz daha zor olacaktır. Çatı katında oturmanın zevkini çıkartabilmeniz için, biraz dikkatli olmanız yeterli olacaktır. Çatı katı hoş ve yaşanılır bir yer olsada iyi dekore edilmediğinde problemler çıkarabilecek bir alan olarak düşünmemiz gerekir.Çatı katınızı depo olarak değilde yaşamak için kullanacaksanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Yapının genel düzeniyle ilgili sorunlardan birisi apartmanlarda asansör sisteminin çatı katına yerleştirilmiş olması, bir diğeri de çatı katının çok iyi izole edilmemesidir. Eski yapılarda hava üfurur ve geniş yüzeyler olduğu için bir türlü ısıtılamaz. Yazın sıcak, kışın ise soğuk olur. Eğer çatı katı merkezi ısıtma sistemine bağlıysa, bu daha da düşündürücüdür. Isı ayarları diğer ara katlara göre ayarlanmıstır. Bütün bu sorunlar çatı katında yaşamanız için engel değildir. Sırada ki konumuz çatı katı konusudur . Görseller de yer alan bir çok katı yapısı , görünüşü, tasarlanışı , yapısı , işlenişi , dizaynı ve yapısı ile bir çok güzel görselliği de beraberin de getiren bu çatı katı dekor tasarımaları genç yaşlı demeden her bireyin beğenisi , zevkii , görselliğine hitap eden şık tasarımlı,,i güzel görselli , rahat tasarımlı , şık , ince işleniş yapılı , farklı ve dizayn yapılı dekorlarla seslenen bu tasarım ve diziliş harikası olan tasarım ve dizaynlar tam bir tasarım ve hazırlanış harikası olan bu çatı kattı hazırlanışı olan  modeller görselliğinin yanı sıra rahat olaması ve güzel tasarım sergilemesi de ayrı ve ince işlenecek  konu detayları arasına girmektedir . Konu başlığı olan bu çatı katı tasarımları yeni alınan bir ev veya yaşanılan ev de tasarım rüzgarları estirecek gibi durmaktadır .

cati-taki-modelleri9.jpgcati-taki-modelleri20.jpgcati-taki-modelleri21.jpgcati-taki-modelleri12.jpgcati-taki-modelleri3.jpgcati-taki-modelleri.jpgcati-taki-modelleri19.jpgcati-taki-modelleri13.jpgcati-taki-modelleri16.jpgcati-taki-modelleri11.jpgcati-taki-modelleri15.jpgcati-taki-modelleri8.jpgcati-taki-modelleri10.jpgcati-taki-modelleri6.jpgcati-taki-modelleri24.jpgcati-taki-modelleri14.jpgcati-taki-modelleri4.jpgcati-taki-modelleri5.jpgcati-taki-modelleri23.jpgcati-taki-modelleri25.jpgcati-taki-modelleri7.jpgcati-taki-modelleri22.jpgcati-taki-modelleri17.jpgcati-taki-modelleri2.jpgcati-taki-modelleri18.jpg

Bunun yanı sıra çatı katı denilince ilk akla gele detaylar da biri olan bu çatı katı katı tasarımları tasarlanan şık yapıları ile tüm görselliği üzerine çeken çatı katı tasarımları içinin işlenişi , ve güzel görsellikleri ile bir çok modeli ve yaşanılacak tasarımı da beraberin de getirir. İçi döşenip , dizayn  edildikten sonra bir çok görselliği ve güzel yapıyı da beraberin de getiren bu çatı katı modeller ve tasarım harikası olan modelleri bir çok kişinin de beğenisine hitap edecek gibi duruyor. Çatı katı model kullanımı zor gibi görünsede yaşam alanında sıcaklığı ve sevimliliği seçenelerin ilk tercih sebebi olurlar. Çatı katları yer olarak biraz sıkıntılı yerlerdir. Kışın yağmurdan yazın sıcaktan korumak için iyi şekilde izole etmek gerekir.  Evinizde İşyerinizde Villanızda Çatı Katınız Varsa, Atıl Haldeki Çatı Arası Sizin İçin İdeal Bir Depo Neden Olmasın ?


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1559257
95 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top