Ev Ses Yalıtımı

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Evlerde Ses Yalıtımı; Evinizde gürültüler­den uzak kalmak mı istiy­or­sunuz? Peki bunun için neler yap­manız gerek­tiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiy­or­sanız bu konuda size bazı öner­il­er sunuyoruz. Önce­likle gürültünün önüne geç­menin ilk şartı evlerinizin belli böl­geler­ine yap­manız gereken ses yalıtım­larıdır. Ses yalıtımı ile yaşanan bir­takım yük­sek ses­leri ortadan kaldıra­bilir ve gürültülü alan­lar­dan içeriye giren ses­lerin azaltıl­masını sağlaya­bilirsiniz. Ses yalıtımının etk­ili olması için bazı koşulların yer­ine getir­ilmesi gerekir.

Ses yalıtımı sesin bir ortamda kalması hapsedilmesi için yapılan uygulamalardır. Akustik ses yalıtımı, akustik mekanlarda (Stüdyo, Müzik odası, Kayıt Odası vs.) seslerin eko ve yankı yapması gibi ses kalitesini yükseltmek için yapılacak işlerdir. Genellikle akustik sünger ve kumaş kaplı panel kullanılmaktadır.

ev-ses-yalitimi6.jpgev-ses-yalitimi3.jpgev-ses-yalitimi.jpgev-ses-yalitimi4.jpgev-ses-yalitimi9.jpgev-ses-yalitimi2.jpgev-ses-yalitimi7.jpgev-ses-yalitimi8.jpgev-ses-yalitimi5.jpg


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1558146
356 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top