Ev Sinema Odası

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Ev ortamında sinema keyfi yaşamak artık imkansız değil. Teknolojinin gelişmesi ev dekorasyonunda yeni konseptler oluşturdu. Örneğin ev sinema sistemleri ile ev ortamında koltuğunuzda otururken sinema keyfini yaşayabilirsiniz. Ev sinema sistemiyle tek başınıza ya da aileniz ve sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Bunun için kendinize özel bir oda dekore edebilir ya da var olan odanızda bu sistemi yerleştirebilirsiniz. Sinema sistemini ses sistemleri ile tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kablo kalabalığını aza indirmek için sisteminizi prize yakın yerlere koymanızda yarar var. Televizyon üniteleri sayesinde odanızda hem şık bir dekorasyon oluşturabilir hem de televizyon, projeksiyon ve ses sisteminizi düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Son yıllarda evlerde yeni tasarım ve mekanlar dikkatimizi çekiyor. Kış bahçeleri, spor odaları ya da ev sinema odaları da bunlardan biri… Evinizden çıkmadan sinema keyfi yaşamak için, evinizde bir sinema odası yapabilirsiniz. Misafir odanızın dışında bir odayı da sinema için ayırın. İhtiyacınız olan projeksiyon cihazı, deri koltuklar ve sade bir dekorasyon olacak. Teknoloji her geçen gün gelişirken bu tip mekanlar da evinize yenilik getirmeye devam ediyor. Son dönemde o kadar gelişmiş projeksiyon cihazları çıktı ki, sinemada ne bulursanız evinizde de izleyebilirsiniz. Haftanın belirli bir günü ailenizle film gecesi belirleyin. Böylece evinizde bulunan sinema odası sayesinde, hem hep birlikte vakit geçirmiş olacak hem de eğlenceli filmleri evinize getirmiş olacaksınız. Ayrıca sadece aileniz değil, arkadaşlarınızı da evinizde sinema keyfi yapmaya davet edebilirsiniz. Cumartesi geceleri bunun için doğru zaman olabilir. Loş ışıklar, eğlenceli filmler, sakin sade bir mekan dekore ederek sinema keyfini ayağınıza getirin. Bu odada sadece film izlemeyin, eğlenceli oyun kutuları ile büyük ekranda dostlarınızla oyun oynamanın keyfini de çıkarabilirsiniz. Kaliteli bir ses sitemine de ihtiyacınız olacağını unutmayın.Evde film keyfi yapmak için özel bir oda olması fikri bana hep biraz abartılı geliyordu.

ev-sinema-odasi19.jpgev-sinema-odasi3.jpgev-sinema-odasi13.jpgev-sinema-odasi18.jpgev-sinema-odasi.jpgev-sinema-odasi4.jpgev-sinema-odasi5.jpgev-sinema-odasi12.jpgev-sinema-odasi14.jpgev-sinema-odasi9.jpgev-sinema-odasi2.jpgev-sinema-odasi7.jpgev-sinema-odasi8.jpgev-sinema-odasi17.jpgev-sinema-odasi20.jpgev-sinema-odasi6.jpgev-sinema-odasi16.jpgev-sinema-odasi11.jpgev-sinema-odasi10.jpgev-sinema-odasi15.jpg

Ta ki aşağıdaki örnekleri görünceye kadar. Doğrusu rahat koltuklara uzanıp, iyi bir ses düzeniyle desteklenmiş bir TV karşısında film izlemek ve bunu ev rahatlığı içinde yapmak fena fikir gibi durmuyor. Bakalım buradaki ev sineması dekorasyonu örnekleri sizi de bir sinema odası için ikna edecek mi? Arkadaşlarınızla sıcak bir ortamda sinema keyfi başkadır. Bazen eşinizle baş başa duygusal bir aşk filmi seyretmek istersiniz yada gideceğiniz sinemada sizin görmek istediğiniz türde bir film yok. Hatta müzik dinlemek için sevgilinizi yanınıza alır romantik anlar yaşarsınız veya çocuklarınızla kıran kırana oyunlar oynayabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yaparken yan komşunuzun küçük bebeği mışıl mışıl uyuyabilecek.Kocaman dev bir ekranınız olmasa bile küçük çaplı LCD ekranlarda dahi kendilerine göre daha sıcak daha sevimli alanlarda yapmışsınızdır ki bunun olmasıda gayet doğal. Lakin eğer var ise ufakta olsa sistemlerinizde tamamsa eğer ayrı bir odacıkla bu örneklerin aynını yapmaktan çok andırması yani benzemesi bile bizim için muhteşem olabilir.


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1557113
162 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top