Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Konferans salonu kötü ses kalitesi ve ses yalıtımlı değilse, hassas bilgilerin risk alarak ve azalmış verimlilik para kaybetme. Uygun bir akustik olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların hayal kırıklığı problemler haline gelmektedir. Konferans salonu, pek çok amaca hizmet etmelidir: verimli toplantılar, özel tartışmalar. Sesin olumsuz etkilerinden korunma adına yapılan çalışmalara ses yalıtımı denmektedir. Yaşamış olduğumuz konutlarda, binalarda, okullarda, işyerlerinde, sanayi sitelerinde ve aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek sinemaları, kayıt stüdyolarını, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak; hidrofor, jeneratör, kalorifer, su tesisatları gibi gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan uygulamalara genel anlamda ses yalıtımı adı verilir. Kaliteli malzemeler ve ürünler ile profesyonel bir uygulama ile istenilen seviyede performans alınabilmektedir. Ciddi derecedeki ve yüksek frekanslı seslerin iletim kaybına uğratılması adına kullanılan bir çok ürün bulunmaktadır.

Sorun bildirme, keşif, uygulama planı ve doğru malzeme kullanımı uygulamanın önemli adımlarıdır. Firamızın akustik uzmanlarına istek ve problemlerinizi net bir şekilde ifade etmeli varsa mekanın fotoğraflarını bize ulaştırmanız gereklidir. Ön çözüm süreci bu şekilde doğru yapılandırılabilir. Ses yalıtımı uygulamasının ilk adımı problemlere göre çözüm stratejisi geliştirmektir. Hava kirliliği her ne kadar insanlar için olumsuz etkiler doğruyorsa, ses yalıtımı da insan üzerinde olumsuz etkiler doğurmaktadır. Gürültü kirliliği diye adlandırılan her türlü sesin, düzensiz yapılı veya farklı frekanslı bileşenlere sahip ses topluluklarının tümü ses kirliliğidir. Özetlemek gerekirse insan kulağına hoş gelmeyen rahatsız edici seslerin, yani gürültünün en önemli etkeni kentleşmedir. Kentleşmenin doğal bir sonucu olarak karşımıza çıkan gürültü kirliliği ancak ses yalıtımı ile giderilebilir. Gürültü yoğunluğunun olduğu yere gelen tecrübeli teknik ekibimiz canlı olarak analiz yaparak hangi malzemeler ile nasıl uygulama yapılacağının planını çıkartmaktadır. Daha sonra ofisimizde ekip değerlendirmesi alınıp tarafınıza ürün ve uygulama işlemleri sıralanarak m2 ücreti belirtilen teklif dosyası gönderilmektedir.

konferans-salonu-ses-yalitimi3.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi6.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi12.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi10.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi11.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi2.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi9.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi14.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi5.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi13.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi8.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi7.jpgkonferans-salonu-ses-yalitimi4.jpg


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1558140
350 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top