Osmanlı Desenli Perde

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Desenli fon perde modelleri evlere dekor katmak ve perdedeki sadeliği gidermek için kullanılırlar. Bu perdeler ütü istemeyen perdeler kategorisinde yer alır. Son yıllarda Televizyonlarda tarihi dizilerin yaygınlaşması ile bu perdeler Osmanlı desenler, damask desenler ve şal desenlerde çok fazla tercih edilmeye başlamıştır.  Kumaş perdeler son dönemde oldukça yaygın kullanılan bir desen türü oldu. Genel anlamda yaygınlaşan Osmanlı’ya dönüş fikri bizim dekorasyon tarzımızı da etkiledi. Dekorasyon tarzımıza işleme , oyma,sedef , püskül gibi unsurlar girdi.

Osmanlı döneminde de sıklıkla bu tarz dekorasyon örnekleri görmekteyiz. Bu tarz örnekler evimizde sıklıkla karşılaştığımız örnekler artık.Birçok markanın da bu yönde bize çok çeşitli ürünler sunması seçim yapmakta bizi biraz zorlasa da ürün yelpazesi çok geniş damask desenli perdelerin.Zarif ve estetik duran damask kumaş perdeler dekorasyonunuza görkemli bir hava katar.Mekanlarda genellikle etnik desenler kullanmaktan hoşlanan kişiler perde tercihlerinde genellikle damask desenli perdeleri kullanılıyor.Pamuklu , saten, ipek veya kadife türünde 4 farklı kumaş çeşidi piyasada mevcut şu anda.Özellikle kadife ve sık dokunmuş pamuklu damask desenli kumaşlar geleneksel , klasik ,formal görünümlü ve şık bir salon dekorasyonu yaratmak için kullanılabilir.

osmanli-desenli-perde3.jpgosmanli-desenli-perde14.JPGosmanli-desenli-perde10.jpgosmanli-desenli-perde6.jpgosmanli-desenli-perde9.jpgosmanli-desenli-perde2.jpgosmanli-desenli-perde4.jpgosmanli-desenli-perde8.jpgosmanli-desenli-perde19.jpgosmanli-desenli-perde7.JPGosmanli-desenli-perde.jpgosmanli-desenli-perde11.jpgosmanli-desenli-perde12.jpgosmanli-desenli-perde5.jpgosmanli-desenli-perde18.jpgosmanli-desenli-perde15.jpgosmanli-desenli-perde16.jpgosmanli-desenli-perde13.jpgosmanli-desenli-perde20.jpgosmanli-desenli-perde17.jpgosmanli-desenli-perde21.JPGosmanli-desenli-perde22.jpg

Desenli fon perde alırken halı mobilya ve duvarınızın renkleri ile uyumlu olmasına özen göstermeye çalışınız.  Fon perdeler üzerindeki desenler odanızla uyumlu olmalıdır. Evinizle alakasız desenli perdeleri seçmemeye çalışınız. Aşağıdaki resimlerde desenli fon perde modellerinden örnekleri görebilirsiniz..


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1557048
95 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top