Salon Dekorasyon Modelleri

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Salon dekoru yapacaksanız bir takım fikirlere ihtiyacınız var demektir. Salon bir ev içinde en fazla kullanılan, aile ile en fazla vakit geçirilen alandır. 2017 son moda salon dekorasyonu fikirlerimizden bu manada yararlanabilirsiniz. Salon dekorasyonu yapılacaksa asma tavanlardan zemin döşemesine, mobilya ve koltuk takımı modellerinden tv ünitesine, tül perde modellerinden halı modellerine kadar bir çok detaya dikkat edilmelidir. Her hangi bir renk asma tavan yaptığınızda mutlaka ona uygun zemin döşemesi yapılmalı, tül perde ve halıların, mobilyalarla ya tamamlayıcı yada aynı renklerde olması gerekir.

Eğer siz çok canlı renkleri seviyorsanız bile; mobilyalarda pembe, koltuklarda sarı, ünitelerde yeşil, tavanda mavi renk gibi aşırı farklı renkleri seçerseniz salonunuza istediğiniz dizaynı verirken büyük bir hüsranla karşılaşabilirsiniz. 2017 son moda salon dekorasyonu fikirlerimizin yer aldığı resim galerimizde de görebileceğiniz gibi cıvıl cıvıl renklerin birbiri ile uyumlu olması, salonda en fazla 2 canlı rengin kullanılması veya sade ama gösterişli fikirlere yönelinmesi gerekir.

Dekorasyon modası gittikçe renklenen yapısı ile evleri süslüyor. Evinizin dekorasyonu aslında sizin kişiliğinizden izler taşır. Bu yüzden yaptığınız dekorasyonun en ince ayrıntısı bile büyük önem taşır. Herkes evinin başkaları tarafından beğenilmesini ister. Övgü dolu sözler duymak içinse en güzel dekorasyonu yapmak ister. Sıradanlıktan çok uzak farklı bir tarzda dekore edilmiş bir yerde yaşamaksa eğer hayaliniz, herkesin tercih ettiği eşyalardan farklı olarak kendi tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtacak eşyalar almaya özen göstermelisiniz. Güzel bir ev sahibi olmayı hayal edenler için oldukça farklı seçenekler bulunmaktadır. Her oda için farklı bir seçenek bulunması, evinizi kendi zevklerinize göre dekore etmek için teşvik etmektedir. Salonlar evlerimizin en önemli kısımlarından biridir. Hatta evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz bölüm diyebileceğimiz salonlar, örnek alabileceğiniz salon dekorasyon modelleriyle birlikte oldukça şahane bir yaşam alanına dönüşecektir.

Salonlar tüm aile bireyleriyle vakit geçirilen bir alan olmasının yanında misafir olarak gelen eş, dost ve akrabalarla birlikte vakit geçirilecek bir yaşam alanıdır. Bahsedilen mekanlar hayatımıza dair iyi ve kötü tüm anıların yaşandığı yerlerdir. Bu şekilde bizim için anlamlı olan bu mekan için güzel bir çalışma yapmak mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca misafirlerimizin büyük bir özenle ve titizlikle ağırlanacağı mekanlar olan salonları dikkate değer bir şekilde hazırlamak hayatımıza güzel bir anlam katacaktır.

Salonlar evlerimizde en çok önem verdiğimiz alanlardır, en çok salon dekorasyonu için özen gösteririz ve gösterişli bir salon dekorasyonu için elimizden geleni yaparız. Sizde bu yazıyı okuduğunuza göre ya salon dekorasyonunuzu yenilemeyi düşünüyorsunuz, ya da sıfırdan salon dekorasyonu üzerine örnekleri inceliyor olabilirsiniz. Her iki alternatif için de sizlere önemli püf noktaları ve önerilerde bulunacağız.

salon-dekorasyon-modelleri8.jpgsalon-dekorasyon-modelleri16.jpgsalon-dekorasyon-modelleri.jpgsalon-dekorasyon-modelleri12.jpgsalon-dekorasyon-modelleri11.jpgsalon-dekorasyon-modelleri14.jpgsalon-dekorasyon-modelleri6.jpgsalon-dekorasyon-modelleri9.jpgsalon-dekorasyon-modelleri15.jpgsalon-dekorasyon-modelleri10.jpgsalon-dekorasyon-modelleri5.jpgsalon-dekorasyon-modelleri2.jpgsalon-dekorasyon-modelleri18.jpgsalon-dekorasyon-modelleri4.jpgsalon-dekorasyon-modelleri13.jpgsalon-dekorasyon-modelleri3.jpgsalon-dekorasyon-modelleri7.jpgsalon-dekorasyon-modelleri17.jpg

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

* Dekorasyonda geçen sezonun etkileri hala devam ediyor ve salon dekorasyon modelleri incelendiğinde canlı renklerin hala çok fazla ön planda olduğunu görebiliyoruz. Buna ek olarak sofistike ve minimalist bir dekorasyon oluşturmayı düşünüyorsanız ve açık renkleri kullanmak isteseniz bile aksesuar tercihlerinizde kullanabileceğiniz renkli objeler salonlarınıza renk katacak ve dekorasyon trendlerini takip etmiş olacaksınız.

Modern salon dekorasyonu örnekleri bu yıl oldukça popüler durumdadır. Salo nlarda eski tarz ve yoğun dekorasyon detaylarının yanı sıra modern dekorasyon tercih edilmektedir. 2017 yılının en popüler salon dizaynlarından oluşan fikirleri sizler için derledik.

Modern Salonlarda Beyaz Detaylar Ön Planda

Modern bir salon dekorasyonunun olmazsa olmazı beyaz renklerdir. Beyaz renkleri mobilyalarınızda ya da koltuk kumaşında tercih edebilirsiniz. Eğer mobilyaları beyaz renklerde tercih ederseniz, koltuk kumaşını biraz daha farklı tonlarda kullanmalısınız. Modern salon dekorasyonlarında özellikle gri renklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Beyaz mobilyalar ve gri koltuklar ile birlikte siyah beyaz dekoratif aksesuarlar ile çok şık bir dekorasyon hazırlamış olursunuz.

Ev dekorasyonunda önemli bir yeri olan salon en çok zaman geçirdiğiniz alanların başında gelmekte. Salon dekorasyon fikirleri ile sizde kendi salonunuz için isterseniz küçük değişiklikler isterseniz de baştan tasarladığınız bir salona uygulayabilirsiniz. Bu nokta salon dekorasyonu nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekli ve daha sonra değişiklik yapmanızı kolaylaştıracak tüyolar vereceğiz. Salon dekorasyonu yaparken bir bütün içinde değerlendirmek gerekli fakat bütüne ait parçaların seçimi ve  ev dekorasyonu içindeki ağırlığını da tek başlarına değerlendirmek lazım. Salon dekorasyon fikirlerini de bütünün parçaları olarak değerlendireceğiz.


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1557555
79 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top