Salon Mobilya Dekorasyon

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Salon dekorasyonu yaparken en önemli konu eşyaların birbiri ile uyumlarıdır. Salonda halının rengiyle duvarların renginin birbirini yakalaması ilk şarttır ve diğer şart ise mobilyalar ve aksesuarların halı ve duvar renkleri ile bir bütün halinde olmasıdır. Bu uyumu sağlamak için çeşitli yollar bulunmaktadır. En basitinden duvar renginiz ile aynı renkte bir zemin kullanabilirsiniz ya da mobilyalarınız ile aynı renkte bir halı tercihi ile uyumu kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bir mekanı büyük göstermek için öncelikle koyu renklerden ziyade açık renkleri tercih etmeniz sizin lehinize olacaktır. Ayrıca küçük bir salonunuz var ise bu salona orantılı bir şekilde koltuk takımı seçmemiz gerekmektedir ve buna büfe, zigon ve mobilyanızın ek uzantılarını bir arada bulundurma mayı tercih etmeliyiz.

Küçük salonlarda duvar kenar'ımıza bir çerçeveli ayna koyarsak bu mekana derin bir hava katacaktır ayrıca büyük tablolar kullanıyorsak bunlardan kaçınmak gerekir. Bunların yerine küçük ve sade bir kaç tane çerçeveli tablolar tercih etmeliyiz. Ve koltuklarımızda büyük hacimli koltuklar yerine kücük hacimli ve naturel renkli koltuk ve koltuk takımları seçmeliyiz. Şık salonlar, geniş salon dekorasyonu örnekleri. Evet galerime göz attıysanız aşağıya eklediğim resimlerde gördüğünüz salon dekorasyonlarını sizlere anlatmaya çalışacağım. Şık salon dekorasyonu nasıl yapılır? En modern beyaz salon dekorasyonları, salon dekorasyonlarında en göze çarpan aksesuarlar nelerdir gibi konularda bilgiye ihtiyacınız varsa bu resim galerisi sizlere ışık tutacaktır. Salonlarınızı baştan yenilemek için duvalarınızı ve duvarlarınıza uygun şekilde mobilyalar seçilmelidir ki klasik olarak ve hatta ağırlığı da bu yöndedir. Fakat Bilindik modellerden uzaklaşmak isterseniz farklı ve yaratıcı bir dekorasyona başlamak isterseniz eğer galerimizden yeni ve farklı fikirler alarak sizlerde salonlarınızı baştan oluşturabilirsiniz.

salon-mobilya-dekorasyon2.jpgsalon-mobilya-dekorasyon12.jpgsalon-mobilya-dekorasyon13.jpgsalon-mobilya-dekorasyon6.jpgsalon-mobilya-dekorasyon15.jpgsalon-mobilya-dekorasyon10.jpgsalon-mobilya-dekorasyon8.pngsalon-mobilya-dekorasyon.jpgsalon-mobilya-dekorasyon5.jpgsalon-mobilya-dekorasyon3.jpgsalon-mobilya-dekorasyon7.jpgsalon-mobilya-dekorasyon14.jpgsalon-mobilya-dekorasyon9.jpgsalon-mobilya-dekorasyon4.jpgsalon-mobilya-dekorasyon11.jpg


İstatistikler

Kullanıcılar
1
Makaleler
367
Makale Görünüm Sayısı
1557572
96 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top