İtalyan Boya

Dekorer İtalyan Boya. Sitemizde İtalyan boya ile ilgili videolarımız binlerce  kez izlendi.Bu sayı oldukça yüksek.Bunun anlamı italyan boya konusunda bilgi sahibi olmak isteyen bir çok insan ve ziyaretçimiz var demektir.Yazımıza geçmeden önce bir italyan boya ile ilgili bir çok yazı yazdığımızı ifade etmemde fayda var.Erciyes dekorasyon Türkiyede ilk  italyan boya uygulayan kuruluştur.Onlarca yazlık,daire vb alanları bu yaz italyan boya ile restore etmiştir.İlerleyen günlerde yeni italyan boya uygulama videolarını sizlerle paylaşacağız. Konumuza dönelim. İtalyan boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. İtalyan boya nın çeşitleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.

İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler dekoratif boyalar sayesinde mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor.

İsterseniz İtalya'dan ithal edilen bu boyalarla duvarlarınız metal veya altın kaplanmış gibi görünebiliyor. Boyaların bir kısmı ise mor ışıkta, BLB tür ampullü mekânlarda üç boyutlu renk efektleri yansıtıyor olması. Arzuya göre, bu tür boyalar kullanılmış duvarlara herhangi bir görüntü gizlenebiliyor ve sadece özel ışıklar devreye girdiği zaman görüntü kendini gösteriyor.

Salonlarda, genç odalarında, gece kulüplerinde, showroom'larda ve özellikli kafelerde kullanılan dekoratif boyalar ilgi çekerken suni ve doğal ışıklarda farklı görünümler sergiliyor. İç ve dış mekân boyalar olarak sınıflandırılan boyalar kullanılan malzeme ve uygulama için metre kare üzerinden fiyatlandırıyoruz. Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Antik efektli bir görüntüye sahip olan italyan boya iç cephelerde kullanılırken country tarzını, dev şöminelerin ısıttığı dağ evlerini ve doğayı mekânlarda yansıtmayı sevenler için üretilmiş,onlrca çeşidi ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.

italyan-boya3.jpgitalyan-boya12.jpgitalyan-boya36.jpgitalyan-boya38.jpgitalyan-boya17.jpgitalyan-boya22.jpgitalyan-boya13.jpgitalyan-boya20.jpgitalyan-boya35.jpgitalyan-boya37.jpgitalyan-boya21.jpgitalyan-boya25.jpgitalyan-boya10.jpgitalyan-boya32.jpgitalyan-boya30.jpgitalyan-boya23.jpgitalyan-boya6.jpgitalyan-boya27.jpgitalyan-boya8.jpgitalyan-boya15.jpgitalyan-boya9.jpgitalyan-boya24.jpgitalyan-boya5.jpgitalyan-boya7.jpgitalyan-boya18.jpgitalyan-boya29.jpgitalyan-boya33.jpgitalyan-boya4.jpgitalyan-boya1.jpgitalyan-boya26.jpgitalyan-boya11.jpgitalyan-boya28.jpgitalyan-boya2.jpgitalyan-boya16.jpgitalyan-boya19.jpgitalyan-boya14.jpgitalyan-boya34.jpgitalyan-boya31.jpg

İtalyan boya ve teknoloji

İleri teknolojide üretilmiş olan bu italyan boya çeşidlerinden biride kadife kumaş efektine sahip. Her yüzeye uygulanabilen iç dış mekân boyası, yeni dekoratif düşünceler için sık, spor, rahatlık, enerjileri ile duvarların giydirilmesinde kullanılıyor. İtalyan boyanın bazı çeşitleri yüksek dirençli dekorasyon boyası olup %100 doğal minerallerden oluşurken yıkanabilir ve nefes alabilir olmasının yanında anti statik, anti bakteriyel ve antialerjik bir yapıda. Aynı boyanın killi çeşidinde içindeki renkli killerin kırılmasıyla resimsel dokular oluşturan, Inox mala yardımıyla sürülen bir dekorasyon malzemesi. İtalyan boyanın diğer çeşidi ise doğal granitin değişik efektlerini, parlaklık ve dayanıklılığını sunarken granitin uygulama zorluğu olan yerlerde alternatif olarak tercih ediliyor. Kullanıcısına maliyet, montaj, ağırlık problemi yaratmayan boya, yüzeye püskürtme sistemiyle uygulanıyor. italyan boya  ile inci, altın, gümüş, bakır, bronz gibi doğa metallerinin ışıltısını ve zenginliğini duvarlardan yansıtmak mümkün..

Duvarlara kum sıcaklığı ve dokusunu kazandıran bu boya çeşidi 56 ayrı ton da püskürtme tatbik edile iç mekân boyası, silinebilir özelliği ile çöl efektini mekânlara taşıyor.  Gün ışığında dekoratif ve tamamlayıcı olan boya, loş ve karanlık ortamlarda BLB ampul eşliğinde üç boyut ve beliren yeni görsellere dönüşerek, vitrinlere sihir katan boya olarak tanınıyor.

İtalyan Boya'nın Avantajları

•İtalyan boya son derece zariftir.

•İlk bakışda bir mermer yüzeyini anımsatsada uygulama şekline göre özgün bir hava katar.

•İtalyan boya kesinlikle bulunduğu duvarın havasını değiştirir.

•İtalyan boyanın toz ve kir tutma olasılığı diğer uygulamalara göre nerdeyse yok gibidir.

•Kaygan yüzeyi ile rahaça silinebilir.

•Daha bir çok burda sayamadığımız avantajı bulunmaktadır.

İtalyan Boya Genel Bilgi

italyan boya; su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır.

-İtalyan boya Kokusuzdur.

-İtalyan boya Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz.

-İtalyan boya Sert ve parlak yüzeylidir.

-İtalyan boyanın Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır.

Uygulamaya başlamadan önce yüzeydeki toz ve kirler temizlenmeli yüzey hataları saten alçı ile giderilmeli gerekirse tüm yüzeyler saten alçı yada akrilik macunlar ile düzeltilmeli sonuçta düz bir yüzey sağlanmalıdır.Eski boyalı yada kaplamalı yüzeylerde primello astar kullanılmalıdır.

 


Yazdır   e-Posta